O nas

Misja

Misją Fundacji Kwitnące Talenty jest pomoc młodym w odkrywaniu i rozwijaniu talentów.

Wizja Fundacji

Tworzymy przestrzeń i miejsce do odkrywania i rozwijania talentów młodych poprzez budowanie możliwości, doświadczanie i eksperymentowanie oraz budowanie sieci współpracy dla rozwoju nowoczesnej i mądrej edukacji. Wierząc w pozytywne efekty pracy, szukamy coraz lepszych rozwiązań.

Zespół Fundacji Kwitnących Talentów dzięki swojej kreatywności i profesjonalizmowi w tworzeniu atrakcyjnej oferty buduje kolorową atmosferę, która niczym pełne energii słońce jest podstawą do wzrostu, by talenty naprawdę zakwitły. W swojej pracy uczymy pracy nad sobą, doradzamy w tworzeniu własnej ścieżki życiowej, pomagamy dotrzeć do swoich predyspozycji, wzmacniamy poczucie własnej wartości, docieramy do kluczowych kompetencji młodych osób, by odkryte talenty rozkwitły i szczęśliwe działały z prawdziwą pasją.

Wartości Fundacji Kwitnące Talenty to profesjonalizm, samorozwój, kreatywność oraz pasja.

Dlaczego powstała Fundacja?

Fundacja Kwitnące Talenty powstała w odpowiedzi na realne i rzeczywiste potrzeby młodych osób. Pragniemy pomóc odkryć swoją drogę, wspierać w odkrywaniu i rozwijaniu talentów i uzdolnień. Z przeprowadzonych przez Kwitnące Talenty badań wynika, że młodzież kończąca edukację w gimnazjum tylko w niecałych 9 % zna swoje predyspozycje i talenty, które mogą być wskazówką do wyboru swojego zawodu i przyszłej pracy. Zresztą w szkołach ponadgimnazjalnych wskaźniki te nie są zdecydowanie lepsze. Dalej ponad 82 % młodych osób nie ma wiedzy co robić! Studenci kończąc edukację w większości również nie wiedzą gdzie tak naprawdę chcieliby pracować! Te dane są przerażające, dlatego Fundacja Kwitnące Talenty pragnie nad tym pracować i razem wspólnie pomóc młodym odkryć i rozwinąć swoje talenty. Młodzi poznając swoje uzdolnienia i przekuwając je w mocne strony nie będą mieli już tak wielkiego dylematu z wyborem kierunku rozwoju swojej ścieżki, swojej życiowej drogi. Budując na solidnym fundamencie młodzi będą mogli z większą satysfajcją i szczęściem budować swoją przyszłość.